CD Drobný za milion je venku !!!

Naše CD konečně vyšlo a je možné ho objednat na našem shopu www.driak.shop1.cz nebo na našich koncertech za 80 Kč. Nějaký ty ukázky jsou na našem profilu www.bandzone.cz/driak

Historie

Skupina vznikla v roce 2003, kdy si chodili Tůča s Charvim zahrát do starý školy v Horním Lánově, kde nám zdejší školník Láďa Kadavý nechal za litr BECHEROVKY k dispozici tělocvičnu. V té době to i vypadalo, že máme basáka. Štefan si na káře přivez svoje nářadí, avšak nikdy si s náma nezahrál.

Po zhruba 3 až 4 měsících rámusu a bordelu Láďovi došla trpělivost (nikdo se mu ani trochu nedivil) a zkoušky ve starý škole skončili. Láďa nám ochotně naložil všechnu aparaturu na káru a na svoje náklady ji odvez:-). V té době už byla zajištěná nová zkušebna v Javorníku, která slouží dodnes. V roce 2004, kromě nové zkušebny, skupina má už 3 členy.

Tůča si koupil novou kytaru a Milda zdědil tu starou a nic nebránilo tomu, aby se začalo zkoušet. Netrvalo dlouho a měli jsme i nového basáka Pivoje, dnes basáka Výprodeje zeber. Asi po třech zkouškách, ale jeho nadšení zmizelo (není se čemu divit).

V zimě 2005 Tůča objevil na vrchlabském xchatu 15-letou holku co o sobě psala, že se chce naučit hrát na kytaru. Bez zlých úmyslů, jí bylo nabídnuto naučení základů, ale nakonec to ještě ten den vzdala.

Nicméně od té chvíle měl DRIÁK novou zpěvačku. VeVe, ale zjistila, že se jí styl, který DRIÁK hraje nelíbí a v dubnu 2007 kapelu bez slůvka rozloučení opustila.

V Květnu se na zkoušce objevuje půjčený basák z kapely NéAsi - Lukašenko a DRIÁK je kompletní. Jako poslední člen se objevuje v prosinci 2008 harmonikář Průža a hudba dostává trochu jiný, ale o to pestřejší směr:)

Tak by se dala shrnout krátká hitorie DRIÁKU, který hraje momentálně v této sestavě: Tůča - kytara, zpěv, Milda - kytara, Lukašenko-basa, Charvi - bicí, Průža-harmonika a v neposlední řadě Jeliman - pogo, chlast, hulení, atd... Teď už i texty:-)

 © 2006 - 2008 David Lahr (lahr.da@gmail.com)